Novosti

Lovranska regata

Ponedjeljak, 25.11.2013. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2013, Lovran, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od subote 23. do nedjelje 24. studenog, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na Lovranskoj regati za klase Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial u organizaciji jedriličarskog kluba Istra. Na regatu se odazvalo ukupno 108 natjecatelja iz 19 klubova.

Jedriličarski klub Kvarner u klasi Optimist predstavljali su Leon Kalac, David Medančić, Antonio Milevoj, Paola Miletić, Viktor Kulić Golja, Goran Šime Stipanov, Anteo Šumberac, Salvatore Ciurca i Fran Diminić.

Ukupno kroz dva dana odjedreno je predviđenih pet plova. U subotu, prvi dan regate sve tri klase odjedrile su po tri plova po buri jačine od 10 do 15 čv. Drugi dan započeo je izlaskom jedriličara i jedriličarki na regatno polje več oko 10 sati. Slabi i promjenjivi vjetar južnog smijera jačine od oko 5 čvorova otežavao je postavljenje regatnog polja međutim nakon što je vjetar okrenuo na buru regatni odbor uspio je postaviti polje i uspješno odraditi dodatna dva plova.

Najbolji plasman, od jedriličara JK Kvarner, ostvario je Leon Kalac koji je zauzeo 7. mjesto sa najboljim ulazom u cilj na 3. mjestu u trećem plovu. David Medančić zauzeo je 14. mjesto u ukupnom poretku sa najboljim ulazom u cilj na 4. mjestu u četvrtom plovu. Odmah iza Davida, na 15. mjestu bila je Paola Miletić, što joj je donijelo 4. mjesto u konkurenciji djevojčica. Viktor Kulić Golja zauzeo je 23., Antonio Milevoj 29., Anteo Šumberac 33., Goran Šime Stipanov 51., Fran Diminić 60. i Salvatore Ciurca 61. mjesto u ukupnom poretku.