Novosti

Otvoreno prvenstvo Grada Poreča. Paola Miletić osvojila drugo mjesto!

Ponedjeljak, 27.07.2015. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2015, Poreč, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Proteklog vikenda, od subote 25. do nedjelje 26. srpnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na regati Otvoreno prvenstvo Grada Poreča za klasu Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial u organizaciji jedriličarskog kluba Horizont. Na regatu se odazvalo ukupno 90-ak natjecatelja iz Italije, Slovenije, Malte i Hrvatske.

Otvoreno prvenstvo Grada Poreča

Jedriličarski klub Kvarner u klasi Optimist predstavljali su Tajana Filipaš, Anteo Šumberac, David Medančić, Viktor Kulić Golja, Dino Kalac, Eugen Kulić Golja, Manola Miletić i Goran Šime Stipanov. U klasi Laser 4.7 svoju prvu regatu jedrila je Paola Miletić.

Ukupno kroz dva dana odjedrena su tek tri plova po promjenjivim vremenskim uvjetima. U klasi Laser 4.7 dominirale su djevojčice koje su u konačnici odnijele prva dva mjesta. Paola Miletić ostvarila je odličan uspjeh i na svojoj prvoj regati u klasi Laser 4.7 osvojila drugo mjesto u ukupnom poretku. Paola je u cilj ulazila na 2., 3. te u zadnjem plovu na prvom mjestu. U klasi Optimist iz JK Kvarnera najbolje plasirana bila je Tajana Filipaš na 26. mjestu u ukupnom poretku. Anteo Šumberac zauzeo je 34., David Medančić 35., Viktor Kulić Golja 40., Dino Kalac 55., Eugen Kulić Golja 58., Manola Miletić 62. i Goran Šime Stipanov 66. mjesto.