Novosti

Otvoreno prvenstvo Grada Poreča

Ponedjeljak, 18.07.2016. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2016, Poreč, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od subote 16. do nedjelje 17. srpnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na regati Otvoreno prvenstvo Grada Poreča za klasu Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial u organizaciji jedriličarskog kluba Horizont. Na regatu se odazvalo ukupno 70-ak natjecatelja iz Italije, Slovenije i Hrvatske.

Jedriličarski klub Kvarner u klasi Optimist predstavljali su Dino Kalac, Eugen Kulić Golja, Manola Miletić, Viktor Kulić Golja, Andrea Batelić i Dorian Čekada. U klasi Laser 4.7 David Medančić, Anteo Šumberac i Paola Miletić te u klasi Laser Radial Antonio Milevoj i Leon Kalac.

Ukupno kroz dva dana odjedrena su po dva plova za klasu Optimist i Laser 4.7 te tri plova za klasu Laser Radial. U klasi Laser 4.7 koja je brojila 13 natjecatelja David Medančić zauzeo je 2. mjesto sa ulascima u cilj na 2. i 4. mjestu. Anteo Šumberac zauzeo je 6. i Paola Miletić 8. mjesto. U najbrojnijoj klasi Optimist sa preko 50 natjecatelja Manola Miletić zauzela je 3. mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina i 24. mjesto u ukupnom poretku. Dino Kalac zauzeo je 22., Eugen Kulić Golja 23., Viktor Kulić Golja 26., Andrea Batelić 45. i Dorian Čekada 51 mjesto. U klasi Laser Radial Antonio Milevoj je sa pobjedom u prvom plovu te kasnijim ulascima u cilj na 5. i 3. mjestu u konačnici zauzeo 3. a Leon Kalac 6. mjesto.