Novosti

Kup Rovinja i Memorijal Aldo Prodan

Ponedjeljak, 13.03.2017. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2017, Rovinj, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od 11. do 12. ožujka, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na regati Kup Rovinja i Memorijal Aldo Prodan u organizaciji domaćeg jedriličarskog kluba Maestral. Na 10. izdanje regate odazvalo se ukupno 55 jedriličara i jedriličarki, 46 u klasi Optimist, 3 u klasi Laser 4.7 i 6 u klasi Laser Radial.

Jedriličarski klub Kvarner u pratnji trenerice Maje Ristić predstavljali su Dino Kalac, Eugen Kulić Golja, Manola Miletić, Dorian Čekada i Antonio Kos u klasi Optimist, Viktor Kulić Golja u klasi Laser 4.7 i Inga Kos u klasi Laser Radial.

Na regatnom polju ispred Rovinja ukupno je odjedreno pet plova za klase Laser i četiri za klasu Optimist. U klasi Laser Radial, Inga Kos je osvojila 3. mjesto u ukupnom poretku sa najboljim ulaskom u cilj u drugom i petom plovu kada je ušla u clj na 2. mjestu. U klasi Laser 4.7, Viktor Kulić Golja je osvojio 2. mjesto. U najbrojnioj klasi Optimist Manola Miletić osvojila je 1. mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina, 2. mjesto u konkurenciji do 12 godina te 15. mjesto u ukupnom poretku. Najbolji ulazak u cilj Manola je ostvarila u prvom plovu kada je u cilj ušla na 12. mjestu. Dino Kalac zauzeo je 19., Dorian Čekada 22. i Eugen Kulić Golja 30. mjesto. Antonio Kos kojem je ovo bila prva regata osvojio je izvrsno 3. mjesto u konkurenciji dječaka do 12. godina i 35. mjesto u ukupnom poretku.