Novosti

Memorijal Antolić Češić 2017. Uspješan vikend za JK Kvarner!

Ponedjeljak, 15.05.2017. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2017, Pula, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od subote 13. do nedjelje 14. svibnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner, učestvovali su na regati Memorijal Antolić Češić 2017. za klase Optimist, Laser 4.7 i Laser Radial koja se održala u Puli u organizaciji jedriličarskog kluba Uljanik Plovidba. Na regatu se odazvalo ukupno 55 natjecatelja iz hrvatskih klubova, u najbrojnijoj klasi Optimist sudjelovalo je 39, u klasi Laser 4.7 10 i u klasi Laser Radial 6 natjecatelja.

Jedriličarski klub Kvarner u klasi Optimist predstavljali su Manola Miletić, Dino Kalac, Dorian Čekada i Antonio Kos. U klasi Laser 4.7 Paola Miletić i Viktor Kulić Golja te u klasi Laser Radial Leon Kalac i Inga Kos. Nastup jedriličara Kvarnera pratili su treneri Vlado Matijević i Nenad Borić.

Sve klase uspješno su odjedrile po tri plova, a natjecatelji JK Kvarner su se popeli na pobjedničko postolje u svakoj od klasa. U klasi Optimist iz redova JK Kvarner najbolje je odjedrila Manola Miletić koja je zauzela 1. mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina i 10. mjesto u ukupnom poretku. Manola je ulazila u cilj na 11., 13. i 12. mjestu. Dorian Čekada je zauzeo 22., Dino Kalac 26. i Antonio Kos 38. mjesto. U klasi Laser 4.7 Paola Miletić popela se na postolje osvojivši 3. mjesto u ukupnom poretku i 3. mjesto u konkurenciji djevojčica. Paola je ulazila u cilj na 3., 4., i 3. mjestu. U klasi Laser Radial Leon Kalac zauzeo je 4., a Inga Kos 6. mjesto.