Novosti

Regata Sv. Nikola 2017.

Ponedjeljak, 11.12.2017. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2017, Pula, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od petka 8. do nedjelje 10. prosinca, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner, učestvovali su na međunarodnoj regati "Sv. Nikola 2017.” koju tradicionalno organizira YC Vega iz Pule. Na 26. izdanje najbrojnije regate u Hrvatskoj pristiglo je ukupno 528 jedriličara iz brojnih stranih zemalja koji su se takmičili u klasama Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. U klasi Laser Standard učestvovalo je 8, u klasi Laser Radial 43, u klasi Laser 4.7 65 i u najbrojnijoj klasi Optimist čak 412 natjecatelja.

Jedriličarski klub Kvarner u pratnji trenera Vlade Matijevića i Nenada Borića, u klasi Optimist predstavljali su Dino Kalac, Manola Miletić, Eugen Kulić Golja, Andrea Batelić, Alessia Juričić i Filip Smoković. U klasi Laser 4.7 - Viktor Kulić Golja te u klasi Laser Radial - Inga Kos.

U tri dana s obzirom na prave zimske uvjete održano je po četiri plova za sve klase. U klasi Laser Radial Inga Kos je zauzela 42. mjesto u ukupnom potetku i 14. mjesto u konkurenciji djevojaka. Viktor Kulić Golja je u klasi Laser 4.7 zauzeo 33. mjesto u ukupnom poretku sa najboljim ulaskom u cilj na 19. mjestu u četvrtom plovu. U najbrojnijoj klasi Optimist Dino Kalac je zauzeo 181. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj na 26. mjestu u prvom plovu. Manola Miletić je zauzela 215. mjesto u ukupnom poretku i 11. mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina. Eugen Kulić Golja je zauzeo 261. mjesto. Andrea Batelić i Alessia Juričić sakupili su bogato iskustvo velike međunarodne regate u teškim uvjetima na moru, nažalost, iako je malo nedostajalo nisu uspjeli završiti plov. Najmlađi natjecatelj JK Kvarner Filip Smoković nije jedrio zbog prejakog vjetra i oštrih zimskih uvjeta na moru.