Novosti

Memorijal Zlatan Pečenković 2018. Dino Kalac osvojio 2. mjesto!

Ponedjeljak, 09.04.2018. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2018, Pula, Optimist, Laser 4.7, Laser Radial

Od 7. do 8. travnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na regati Memorijal Zlatan Pečenković 2018 u organizaciji domaćeg jedriličarskog kluba Vega. Na ovogodišnje izdanje regate odazvalo se ukupno 115 jedriličara i jedriličarki, 95 u klasi Optimist, 16 u klasi Laser 4.7 i 4 u klasi Laser Radial.

Jedriličarski klub Kvarner u pratnji trenera Vlade Matijavića i Nenada Borića na regati su predstavljali Manola Miletić, Dorian Čekada, Andrea Batelić, Alessia Juričić, Diego Merlin i Filip Smoković u klasi Optimist, Dino Kalac, Viktor Kulić Golja i Eugen Kulić Golja u klasi Laser 4.7, te Inga Kos u klasi Laser Radial.

Nakon odjedrenih pet plova i odbačenim najlošijim rezultatom Dino Kalac je na svojoj prvoj regati u klasi Laser 4.7 osvojio izvrsno 2.mjesto u ukupnom poretku. Dino je u trećem i petom plovu ušao u cilj na prvom mjestu. Viktor Kulić Golja zauzeo je 8. a Eugen Kulić Golja 15. mjesto. U klasi Laser Radial Inga Kos je zauzela 3. mjesto u ukupnom poretku te 2. mjesto u konkurenciji djevojaka.

U najbrojnijoj klasi Optimist Manola Miletić zauzela je 38., Dorian Čekada 46., Andrea Batelić 49., Alessia Juričić 68., Diego Merlin 72. i Filip Smoković 74. mjesto u ukupnom poretku.