Novosti

Otvoreno prvenstvo Grada Poreča

Utorak, 31.07.2018. / objavio/la: luka / kategorije: Regate, 2018, Poreč, Laser 4.7

Od subote 14. do nedjelje 15. srpnja, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner učestvovali su na regati Otvoreno prvenstvo Grada Poreča za klasu Optimist i Laser 4.7 u organizaciji jedriličarskog kluba Horizont. Na regatu se odazvalo ukupno 57 natjecatelja iz Italije i Hrvatske. U klasi Optimist prijavljeno je 44, a u klasi Laser 4.7 13 natjecatelja.

Jedriličarski klub Kvarner u klasi Optimist predstavljali su Dorian Čekada, Manola Miletić, Filip Smoković, Diego Merlin, Alessia Juričić i Laura Batelić. U klasi Laser 4.7 jedrili su Dino Kalac, Enrico Kos i Eugen Kulić Golja,.

Ukupno kroz dva dana odjedreno je sveukupno šest plovova za klasu Laser 4.7 i pet plovova za klasu Optimist. U klasi Laser 4.7 koja je brojila 13 natjecatelja Dino Kalac osvojio je 3. mjesto sa ostvarene dvije pobjede u trećem i četvrtom plovu. Enrico Kos zauzeo je 8., a Eugen Kulić Golja 12. mjesto.

U klasi Optimist Dorian Čekada zauzeo je 12., Manola Miletić 15., Filip Smoković 33., Diego Merlin 34., Alessia Juričić 37. i Laura Batelić 42. mjesto.